Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku

Data dodania: 06 02 2020
Godz.: 8:44
Aktualizacja: 06 02 2020
Godz.: 8:44
Wyświeleń: 1169
ID: 3939
Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku

Ocena: 2.1/10 (11 głosów)

Kancelaria Adwokacka prowadzona przez Adwokata Piotra Rupara to grono prawników świadczących usługi z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, cywilnego, gospodarczego i karnego. Rozwód może nastąpić jeżeli występuje trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego pomiędzy małżonkami w sferze fizycznej, gospodarczej, jak i duchowej. Pozew o rozwód rozpoznaje Sąd Okręgowy właściwy ze względu na ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków.

W trakcie postępowania precyzuje się czy wnosi o rozwód z orzeczeniem o winie, czy bez orzekania o winie. Jeżeli małżonkowie posiadają niepełnoletnie dzieci Sąd musi rozstrzygnąć kwestię władzy rodzicielskiej, ich miejsca pobytu, wysokości alimentów oraz ich kontaktów z rodzicem z którym nie zamieszkują.

Podział majątku wspólnego nabytego przez małżonków w trakcie małżeństwa następuje po uzyskaniu przez nich rozdzielności majątkowej w drodze rozwodu, sprawy o rozdzielność majątkową lub na mocy aktu notarialnego.

Jak sama nazwa wskazuje podział majątku dotyczy jedynie aktywów (czyli istniejącego majątku), a nie długów (tj. kredytów, pożyczek itd). Wprawdzie przy polubownym podziale majątku można za zgodą stron i banku przepisać kredyt lub pożyczkę na jednego z ex-małżonków, jednak odbywa się to za zgodą wszystkich.
Podziałowi nie podlegają składniki majątku nabyte przez małżonków w trakcie małżeństwa w drodze spadku lub darowizny, bowiem należą one do ich majątków osobistych.

W trakcie sprawy o podział majątku rozliczane są nakłady uczynione przez małżonków w trakcie małżeństwa z majątków osobistych na majątek wspólny oraz z majątku wspólnego na majątki osobiste.
Sąd w celu wyliczenia wartości majątku wspólnego oraz nakładów powołuje biegłego rzeczoznawcę, który dokonuje takiej wyceny.
W orzeczeniu kończącym sprawę Sąd przyznaje jednemu z ex-małżonków jedne składniki majątku, a drugiemu inne i po rozliczeniu zasądza stosowną spłatę na rzecz jednego od drugiego.
Podlinkuj stronę adwokatrzeszow.info:
Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku
  • Nazwa firmy: Kancelaria Prawna Adw. Piotr Rupar
  • Adres firmy: Rynek 15
  • Kod pocztowy: 35-064
  • Miasto: Rzeszów
  • Województwo: Podkarpackie
  • Telefon: 505 131 494
  • E-Mail: kpwr@op.pl
Komentarze:

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Bartoszpreda.pl adwokat Głogów

Bartoszpreda.pl adwokat Głogów

Serwis www zawiera informacje o działalności zawodowej adwokata. Na wybranych stronach przedstawione zostały wybrane obszary aktywności zawodowej, takie między innymi jak: sprawy karne, sprawy rozwodowe, sprawy o odszkod ...
13.11.2015r. Wyśw.: 844 ID: 1611
Tczerwiec.pl obsługa prawna Łódź

Tczerwiec.pl obsługa prawna Łódź

Nasz zespół działa na rynku od ponad dziesięciolecia. Naszym głównym celem jest fachowa obsługa prawna Łódź, zarówno klientów biznesowych, jak i osób prywatnych. Reprezentujemy naszych klientów przed sądami, urzędami i p ...
07.09.2018r. Wyśw.: 385 ID: 2945
Kancelaria-szuster.pl adwokat Michalska

Kancelaria-szuster.pl adwokat Michalska

Kancelaria prawna adwokat Agaty Michalskiej-Szuster zaprasza serdecznie do współpracy w zakresie doradztwa prawnego, pomocy dla firm, usług mediacji oraz pomoc w sprawach spadkowych, rozwodowych, rodzinnych. Ponadto kanc ...
04.10.2018r. Wyśw.: 391 ID: 2969
Adwokat-cyranski.com kancelaria

Adwokat-cyranski.com kancelaria

Kancelaria adwokacka Łódź? Dobrze trafiłeś. Zajmujemy się tym od długiego czasu. Nasz staż w tej branży świadczy zwłaszcza o wysokim doświadczeniu. Prowadziliśmy w swojej historii już wiele spraw. W większości dotyczyły ...
25.03.2019r. Wyśw.: 301 ID: 3233