Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku

Data dodania: 06 02 2020
Godz.: 8:44
Aktualizacja: 06 02 2020
Godz.: 8:44
Wyświeleń: 174
ID: 3939
Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku

Ocena: 2.5/10 (4 głosów)

Kancelaria Adwokacka prowadzona przez Adwokata Piotra Rupara to grono prawników świadczących usługi z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, cywilnego, gospodarczego i karnego. Rozwód może nastąpić jeżeli występuje trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego pomiędzy małżonkami w sferze fizycznej, gospodarczej, jak i duchowej. Pozew o rozwód rozpoznaje Sąd Okręgowy właściwy ze względu na ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków.

W trakcie postępowania precyzuje się czy wnosi o rozwód z orzeczeniem o winie, czy bez orzekania o winie. Jeżeli małżonkowie posiadają niepełnoletnie dzieci Sąd musi rozstrzygnąć kwestię władzy rodzicielskiej, ich miejsca pobytu, wysokości alimentów oraz ich kontaktów z rodzicem z którym nie zamieszkują.

Podział majątku wspólnego nabytego przez małżonków w trakcie małżeństwa następuje po uzyskaniu przez nich rozdzielności majątkowej w drodze rozwodu, sprawy o rozdzielność majątkową lub na mocy aktu notarialnego.

Jak sama nazwa wskazuje podział majątku dotyczy jedynie aktywów (czyli istniejącego majątku), a nie długów (tj. kredytów, pożyczek itd). Wprawdzie przy polubownym podziale majątku można za zgodą stron i banku przepisać kredyt lub pożyczkę na jednego z ex-małżonków, jednak odbywa się to za zgodą wszystkich.
Podziałowi nie podlegają składniki majątku nabyte przez małżonków w trakcie małżeństwa w drodze spadku lub darowizny, bowiem należą one do ich majątków osobistych.

W trakcie sprawy o podział majątku rozliczane są nakłady uczynione przez małżonków w trakcie małżeństwa z majątków osobistych na majątek wspólny oraz z majątku wspólnego na majątki osobiste.
Sąd w celu wyliczenia wartości majątku wspólnego oraz nakładów powołuje biegłego rzeczoznawcę, który dokonuje takiej wyceny.
W orzeczeniu kończącym sprawę Sąd przyznaje jednemu z ex-małżonków jedne składniki majątku, a drugiemu inne i po rozliczeniu zasądza stosowną spłatę na rzecz jednego od drugiego.
Podlinkuj stronę adwokatrzeszow.info:
Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku
  • Nazwa firmy: Kancelaria Prawna Adw. Piotr Rupar
  • Adres firmy: Rynek 15
  • Miasto: Rzeszów
  • Kod: 35-064
  • Województwo: Podkarpackie
  • Telefon: 505 131 494
  • E-Mail: kpwr@op.pl
Komentarze:

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Kancelariadrawsko-zlocieniec.pl

Kancelariadrawsko-zlocieniec.pl

Jesteśmy kancelarią Adwokacko-Radcowską świadczącą swoje kompleksowe usługi prawne na rzecz klientów indywidualnych, podmiotów zinstytucjonalizowanych oraz firm. Nasza kancelaria znajduje się w gminie Złocieniec przy uli ...
16.11.2015r. Wyśw.: 738 ID: 1617
Adwokat-prawo-pracy.net

Adwokat-prawo-pracy.net

Prawo pracy to rzecz, która jest specjalnością Kancelarii Adwokackiej Jacka Sosnowskiego ze stolicy. Kancelaria ta oprócz prowadzenia spraw oraz oferowania porad prawnych, trudni się też tworzeniem godnych uwagi artykułó ...
16.10.2017r. Wyśw.: 437 ID: 2463
Adwokatrodzinny.katowice.pl

Adwokatrodzinny.katowice.pl

Nasza prawna kancelaria zajmuje się prawem rodzinnym, w tym także kwestiami spraw rozwodowych i również postępowania alimentacyjnego. Przychodzimy z pomocą w sprawach, gdzie centralnym elementem jest działanie oparte o p ...
09.04.2018r. Wyśw.: 357 ID: 2713
Adwokat-ilawa.com Paweł Stachniałek

Adwokat-ilawa.com Paweł Stachniałek

Kancelaria Adwokacka Adwokat Paweł Stachniałek oferuje usługi pomocy prawnej w zakresie reprezentacji przed sądami w sprawach: gospodarczych o zapłatę, konsumenckich o zapłatę, o rozwód, podział majątku, sprawy spadkowe, ...
22.11.2019r. Wyśw.: 104 ID: 3749