Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku

Data dodania: 06 02 2020
Godz.: 8:44
Aktualizacja: 06 02 2020
Godz.: 8:44
Wyświeleń: 833
ID: 3939
Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku

Ocena: 2.2/10 (10 głosów)

Kancelaria Adwokacka prowadzona przez Adwokata Piotra Rupara to grono prawników świadczących usługi z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, cywilnego, gospodarczego i karnego. Rozwód może nastąpić jeżeli występuje trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego pomiędzy małżonkami w sferze fizycznej, gospodarczej, jak i duchowej. Pozew o rozwód rozpoznaje Sąd Okręgowy właściwy ze względu na ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków.

W trakcie postępowania precyzuje się czy wnosi o rozwód z orzeczeniem o winie, czy bez orzekania o winie. Jeżeli małżonkowie posiadają niepełnoletnie dzieci Sąd musi rozstrzygnąć kwestię władzy rodzicielskiej, ich miejsca pobytu, wysokości alimentów oraz ich kontaktów z rodzicem z którym nie zamieszkują.

Podział majątku wspólnego nabytego przez małżonków w trakcie małżeństwa następuje po uzyskaniu przez nich rozdzielności majątkowej w drodze rozwodu, sprawy o rozdzielność majątkową lub na mocy aktu notarialnego.

Jak sama nazwa wskazuje podział majątku dotyczy jedynie aktywów (czyli istniejącego majątku), a nie długów (tj. kredytów, pożyczek itd). Wprawdzie przy polubownym podziale majątku można za zgodą stron i banku przepisać kredyt lub pożyczkę na jednego z ex-małżonków, jednak odbywa się to za zgodą wszystkich.
Podziałowi nie podlegają składniki majątku nabyte przez małżonków w trakcie małżeństwa w drodze spadku lub darowizny, bowiem należą one do ich majątków osobistych.

W trakcie sprawy o podział majątku rozliczane są nakłady uczynione przez małżonków w trakcie małżeństwa z majątków osobistych na majątek wspólny oraz z majątku wspólnego na majątki osobiste.
Sąd w celu wyliczenia wartości majątku wspólnego oraz nakładów powołuje biegłego rzeczoznawcę, który dokonuje takiej wyceny.
W orzeczeniu kończącym sprawę Sąd przyznaje jednemu z ex-małżonków jedne składniki majątku, a drugiemu inne i po rozliczeniu zasądza stosowną spłatę na rzecz jednego od drugiego.
Podlinkuj stronę adwokatrzeszow.info:
Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku
  • Nazwa firmy: Kancelaria Prawna Adw. Piotr Rupar
  • Adres firmy: Rynek 15
  • Kod pocztowy: 35-064
  • Miasto: Rzeszów
  • Województwo: Podkarpackie
  • Telefon: 505 131 494
  • E-Mail: kpwr@op.pl
Komentarze:

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Kancelariadwokacka.eu

Kancelariadwokacka.eu

W jakich sytuacjach może pomóc kancelaria prawnicza w Warszawie? Na przykład w razie aresztowania przez policję jej pracownicy dołożą wszelkich starań, aby zatrzymany został jak najszybciej zwolniony. A może zdarzyła Ci ...
06.07.2015r. Wyśw.: 849 ID: 1192
Kancelariaultimatum.pl

Kancelariaultimatum.pl

Kancelaria Ultimatum świadczy kompleksowe usługi windykacji, ściągania należności, profesjonalnej obsługi prawnej. Profesjonalny zespół prawników, radców prawnych, komorników. Ściąganie należności w Warszawie to propozyc ...
11.07.2015r. Wyśw.: 886 ID: 1320
Lexnord.com prawnicy

Lexnord.com prawnicy

Stworzona przez nas kancelaria prawna to grupa profesjonalnych specjalistów. Centralnym obszarem naszych działań jest prawo bankowe. Z naszą pomocą spory z bankami zyskują pożądany dla klienta przebieg. Pomagamy też w uz ...
12.03.2018r. Wyśw.: 558 ID: 2671
Prawo-spadkowe-wroclaw.pl

Prawo-spadkowe-wroclaw.pl

W swojej pracy kieruję się zwłaszcza dobrem mojego klienta. To właśnie jego pomyślność i pozytywny rezultat naszych starań jest dla mnie najlepszą motywacją, o którą zabiegam przez cały czas. Dzięki temu jestem w stanie ...
27.12.2018r. Wyśw.: 327 ID: 3091