Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku

Data dodania: 06 02 2020
Godz.: 8:44
Aktualizacja: 06 02 2020
Godz.: 8:44
Wyświeleń: 41
ID: 3939
Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku

Ocena: 3.5/10 (2 głosów)

Kancelaria Adwokacka prowadzona przez Adwokata Piotra Rupara to grono prawników świadczących usługi z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, cywilnego, gospodarczego i karnego. Rozwód może nastąpić jeżeli występuje trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego pomiędzy małżonkami w sferze fizycznej, gospodarczej, jak i duchowej. Pozew o rozwód rozpoznaje Sąd Okręgowy właściwy ze względu na ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków.

W trakcie postępowania precyzuje się czy wnosi o rozwód z orzeczeniem o winie, czy bez orzekania o winie. Jeżeli małżonkowie posiadają niepełnoletnie dzieci Sąd musi rozstrzygnąć kwestię władzy rodzicielskiej, ich miejsca pobytu, wysokości alimentów oraz ich kontaktów z rodzicem z którym nie zamieszkują.

Podział majątku wspólnego nabytego przez małżonków w trakcie małżeństwa następuje po uzyskaniu przez nich rozdzielności majątkowej w drodze rozwodu, sprawy o rozdzielność majątkową lub na mocy aktu notarialnego.

Jak sama nazwa wskazuje podział majątku dotyczy jedynie aktywów (czyli istniejącego majątku), a nie długów (tj. kredytów, pożyczek itd). Wprawdzie przy polubownym podziale majątku można za zgodą stron i banku przepisać kredyt lub pożyczkę na jednego z ex-małżonków, jednak odbywa się to za zgodą wszystkich.
Podziałowi nie podlegają składniki majątku nabyte przez małżonków w trakcie małżeństwa w drodze spadku lub darowizny, bowiem należą one do ich majątków osobistych.

W trakcie sprawy o podział majątku rozliczane są nakłady uczynione przez małżonków w trakcie małżeństwa z majątków osobistych na majątek wspólny oraz z majątku wspólnego na majątki osobiste.
Sąd w celu wyliczenia wartości majątku wspólnego oraz nakładów powołuje biegłego rzeczoznawcę, który dokonuje takiej wyceny.
W orzeczeniu kończącym sprawę Sąd przyznaje jednemu z ex-małżonków jedne składniki majątku, a drugiemu inne i po rozliczeniu zasądza stosowną spłatę na rzecz jednego od drugiego.
Podlinkuj stronę adwokatrzeszow.info:
Adwokatrzeszow.info rozwód podział majątku
  • Nazwa firmy: Kancelaria Prawna Adw. Piotr Rupar
  • Adres firmy: Rynek 15
  • Miasto: Rzeszów
  • Kod: 35-064
  • Województwo: Podkarpackie
  • Telefon: 505 131 494
  • E-Mail: kpwr@op.pl
Komentarze:

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Malicki.wroc.pl

Malicki.wroc.pl

Spółka Adwokatów Malicki i Wspólnicy to kancelaria z Wrocławia, jaka oferuje swym klientom różnego rodzaju usługi z zakresu prawa. Jest to spółka, jaka z powodzeniem funkcjonuje na rynku od ponad dwudziestu lat. Specjali ...
11.07.2015r. Wyśw.: 807 ID: 1330
Rozwod24.info adwokaci Warszawa

Rozwod24.info adwokaci Warszawa

Zachęcamy do zaznajomienia się z artykułami publikowanymi na prowadzonym przez nas portalu w związku ze sprawami rozwodowymi, podziałem majątku, alimentami czy też wieloma pokrewnymi kwestiami. Znajduje się u nas także w ...
20.11.2017r. Wyśw.: 331 ID: 2526
Tczerwiec.pl obsługa prawna Łódź

Tczerwiec.pl obsługa prawna Łódź

Nasz zespół działa na rynku od ponad dziesięciolecia. Naszym głównym celem jest fachowa obsługa prawna Łódź, zarówno klientów biznesowych, jak i osób prywatnych. Reprezentujemy naszych klientów przed sądami, urzędami i p ...
07.09.2018r. Wyśw.: 234 ID: 2945
Gajda-adwokat.pl sprawy karne Szczecin

Gajda-adwokat.pl sprawy karne Szczecin

Masz problem? Szukasz pomocy prawnej? Odnajdź kancelarię adwokacką Michał Gajda. Chociaż siedziba kancelarii znajduje się w Szczecinie, mecenasi udzielają pomocy prawnej na obszarze całego państwa, a nawet za granicą. Dz ...
15.10.2019r. Wyśw.: 83 ID: 3603